Účesy pre oválnu a podlhovastú tvár: ktoré sú najvhodnejšie?

29 október 2012, 13:12
Ohodnoťte tento článok
(1 Hlasovať)

Správny účes by mal spĺňať niekoľko požiadaviek. V prvom rade by mal zvýrazniť to, čo je na tvári pekné, a naopak, zakryť jej nedostatky. Preto je potrebné vyberať ho podľa individuálnych charakteristík. Naposledy sme si povedali niečo o účesoch, ktoré svedčia dámam s okrúhlou tvárou. Teraz sa pozrieme na strihy, ktoré je vhodné zvoliť pri oválnom a podlhovastom type tváre.

Oválna tvár

Ženám s oválnou tvárou pravdupovediac ani nemáme  čo odporučiť. Dĺžka takejto tváre je jeden a pol násobkom jej šírky a črty má proporčne vyvážené. Lícne kosti sú o čosi širšie ako čelo, smerom k brade sa zas zužuje. Preto sa považuje za ideálny tvar.

Ak ste tou šťastnou a máte práve oválny typ tváre, nie je nutné, aby ste účesom svoje črty korigovali. Takejto tvári pristanú vlasy akejkoľvek dĺžky a kvality, rovné, či vlnité. Jedným z dôkazov je aj Jessica Alba, ktorá vyskúšala rozličné účesy a v každom vyzerá rovnako vynikajúco.

Úzka a podlhovastá tvár

V prípade podlhovastej tváre je to s účesmi o čosi komplikovanejšie. Dámy s týmto typom môžu na pohľad pôsobiť zaujímavo, no niektoré účesy im skutočne nelichotia. Netreba zbytočne upozorňovať na dĺžku tváre, naopak, účes voľte tak, aby ju opticky rozšíril. Ako to dosiahnuť?

Dojem šírky v tvárovej časti sa dá vytvoriť pomerne jednoducho, pokiaľ vlasy končia približne v úrovni brady až pliec. Úzkej tvári pristanú bohaté rovné vlasy, rovnako ako objemné vlny a kučery. Ak sa však nechcete vzdať dlhých vlasov, existuje ešte jedno riešenie, a to hustá, dorovna zastrihnutá ofina. Vďaka nej bude vaša tvár pôsobiť o niečo kratšie.

Napíšte komentár

Políčka označené (*) sú povinné.

Posledné komentáre

  • Volume pill at walgreen Volume pill at walgreen 21 apríl 2014 Komentuje článok:
    Object-oriented programming is a style of programming designed to teach…
  • Levitra Levitra 20 apríl 2014 Komentuje článok:
    You have a cough? Go home tonight, eat a whole…
  • Electronic cigarette mods Electronic cigarette mods 20 apríl 2014 Komentuje článok:
    Every nation has its war party. It is not the…

Náhodné články

Facebook